Aktuality

Gymnázium Paměti národa otevírá

V pondělí proběhla slavnostní imatrikulace studentů 1. ročníku Gymnázia Paměti národa. Paměť národa tak otevírá své čtyřleté gymnázium, které nabízí humanitně orientované studium se zaměřením na mediální výchovu.

Klade si za cíl předávat studentům nejen znalosti a dovednosti, ale také postoje a hodnoty. V prostředí malé školy s komunitním rázem studenty povedou pedagogové, kteří se zajímají o nové přístupy ke vzdělání a zároveň mají široké spektrum dalších zájmů a aktivit. Školu podporují také osobnosti veřejného života a odborníci z oblasti pedagogiky, se kterými se budou moci studenti setkávat. Pozvání do expertní rady gymnázia přijali mimo jiné biskup Tomáš Holub, novinář Jindřich Šídlo, bývalá disidentka Věra Roubalová-Kostlánová, historik Jan Stříbrný, kněz a biolog Marek Vácha a další osobnosti.

Slavnostní imatrikulace se konala v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí a ke studentům, jejich rodičům a hostům promluvil ředitel gymnázia Salim Murad, zástupkyně ředitele Jana Čemusová, ředitel Post Bellum Mikuláš Kroupa, vedoucí vzdělávacích projektů Post Bellum Magdaléna Benešová a Radana a Jiří Waldovi z Expertní rady Gymnázia Paměti národa. Imatrikulaci doprovodilo koncertní vystoupení Slávky a Petra Vernerových.

Více informací najdete na gymnazium.pametnaroda.cz.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Gymnázium Paměti národa otevírá