Aktuality

Rodinný den Dvořákovy Prahy

Rodinný den Dvořákovy Prahy je dnem sdílené radosti z hudby i zábavnou hrou pro děti a jejich rodiče.  Oblíbené klavírní Duo Vrámoll předvede v prostorách Rudolfina hudebně dramatické představení „Dějiny hudby v kostce“. Nebudou chybět ani oblíbené výtvarné a hudební dílny pro děti. Rodinný den vyvrcholí odpoledním koncertem mladých hudebníků, frekventantů či absolventů základních uměleckých škol, které byly zapojeny do úspěšného projektu Nadace Karel Komarek Family Foundation „Piana do škol“.  Ti rozvinou své umění ve Dvořákově síni Rudolfina za doprovodu velkého symfonického orchestru pod vedením svých zkušenějších kolegů, Jana Kučery a Ondřeje Gregora Brzobohatého.

Dějiny hudby v kostce, poučný kabaret – sobota 11. září, 11.00, Rudolfinum – Sukova síň, vstupenky ZDE

Dějiny hudby v kostce je koncertně-divadelní kabaret klavíristů Tomáše Vrány a Andrzeje Molina známých jako „Duo Vrámoll”. Na ploše šedesáti minut vás provedou historií klasické hudby od pravěku až po současnost a seznámí s nejdůležitějšími skladateli, jejichž mistrovská díla na jevišti sami představí. Kromě brilantní klavírní hry a improvizace nebude chybět ani špetka humoru. Poutavá herecká akce je dokreslena dobovými kostýmy a rekvizitami, a tak projekt osloví děti i dospělé. Duo Vrámoll doposud zahrálo již přes padesát repríz tohoto představení na mnoha školách a v divadlech po celé republice. V roce 2019 byl spuštěn internetový Youtube kanál „Vrámoll”, který v jednotlivých epizodách podrobněji seznamuje veřejnost s vážnou hudbou a který se stal vyhledávanou pomůckou ve výuce hudby v tuzemsku.

Koncert pro Piana do škol – 11. září, 17.00, Rudolfinum – Dvořákova síň, vstupenky ZDE

Vyvrcholením Rodinného dne Dvořákovy Prahy bude koncert, na němž se představí mladí hudebníci, kteří své hudební vzdělání získávají na základních uměleckých školách. Pojítkem při jejich oslovení k účasti na tomto koncertu byl projekt Karel Komárek Family Foundation „Piana do škol“, který obohatil nástrojový inventář těchto institucí novými klavíry. Toto říká patron koncertu, dirigent a skladatel Jan Kučera: „Je mi velkou ctí být uměleckým garantem koncertu při projektu Piana do škol. Pro nejmladší generaci muzikantů je to nepochybně skvělá zkušenost a vzpruha k jejich dalšímu hudebnímu snažení. Společně s mým dlouholetým přítelem Ondřejem Gregor Brzobohatým vám představíme tři talentované mladé sólisty, někteří z nich budou hrát se symfonickým orchestrem poprvé. Věřím, že jim všem budete držet palce!“

Zdroj: ZDE

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rodinný den Dvořákovy Prahy