Aktuality

V Divadle ABC proběhlo po dvou letech setkání učitelů všech škol a školek z Prahy 1

Speciální představení komedie Zítra bude swing znít všude se odehrálo v Divadle ABC. Proč speciální? V publiku totiž usedli výhradně učitelé a další pracovníci základních a mateřských škol z celé Prahy 1. Bylo to poprvé po dvou dlouhých covidových letech, kdy mohlo k takovémuto společnému setkání dojít. Pozvánka na představení byla zároveň jakýmsi poděkováním za náročné pandemické roky. Patnáctka pedagogů byla navíc oceněna za jejich přínos v oblasti vzdělávání.

„Jsem nesmírně ráda, že se po téměř dvouleté přestávce můžeme vidět u příležitosti tradičního divadelního představení, které vám všem letos darujeme k blížícímu se Dni učitelů. Je to dík za Vaši práci a nasazení v době covidové, postcovidové a nyní v době války, která probíhá téměř za našimi humny a přinesla s sebou exodus tisícovek ukrajinských žen a dětí,“ poděkovala přítomným pedagogům místostarostka pro oblast školství Eva Špačková. Ta následně spolu se školským odborem ocenila 15 pracovníků ze školství za práci pro Místní akční plán i jejich nadstandardní počiny jak v mateřských, tak v základních školách. Jejich mimořádný přínos rovněž ocenil starosta MČ Praha 1 Petr Hejma a místostarosta Petr Burgr.

Mezi oceněnými nechyběla dlouholetá ředitelka mateřské školy Hellichova Pavlína Pánková, která se po letech chystá do zaslouženého důchodu. „Paní ředitelko, děkujeme jménem celých generací rodičů a dětí za Vaši práci v oblíbené malostranské mateřince a přejeme do dalších let plno spokojenosti v osobním životě,“ ocenila Eva Špačková. Zazněla slova díků a mohutný potlesk. Poté si již přítomní mohli v klidu užít setkání s kolegy, a především komedii z poválečné swingující Prahy s orchestrem Melody Makers.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V Divadle ABC proběhlo po dvou letech setkání učitelů všech škol a školek z Prahy 1