Aktuality

Vzpomínka na letní tábor Sokola Praha Staré Město

Na přelomu července a srpna pořádal Sokol Praha Staré Město pro malé zájemce tábor v Mostku u Dvora Králové. „Hned na začátku nás navštívila místostarostka Prahy 1 paní Eva Špačková a podle reakcí byla s naším táborem spokojena. Také díky dotacím jsme mohli dětem pobyt výrazně zlevnit, za což Městské části Praha 1 patří velký dík,“ uvádí Věra Čížkovská, náčelnice Sokola Praha Staré Město.

Děti při dvou etapových hrách prožily krásných čtrnáct dní, převážně slunečných – jen dva dny pršelo. Nejmladší čekala hra „Jak Rumcajs s Mankou učili Cipíska“ a starší „Letopisy Narnie“. Všichni táborníci byli z  programu nadšeni mj. také proto, že na závěr našli své vytoužené poklady.

Dokonce se povedlo od sokolíků ze Dvora Králové vypůjčit dataprojektor a děti tak mohly v lesním kině na bílých prostěradlech zhlédnout příběh čtyř sourozenců v Narnii. Právě vypůjčená technika motivovala organizátory k natočení krátkých videí z táborového života. „Všichni účastníci museli být ve videích vidět. Obě družstva zvládla natáčení na jedničku s hvězdičkou. Nechyběly humorné scénky a musím říci, že jsme se dlouho tak nenasmáli jako při jejich sledování,“ popisuje náčelnice.

Kromě etapových her se samozřejmě i sportovalo: „Hráli jsme přehazovanou, skoro každý den před obědem jsme cvičili „BESÍK“, což bylo cvičení na stanovištích s Bárou a Esterkou, několikrát jsme cvičili aerobik ve vodě s Luckou „LESÍK“, posilovali jsme na místním hřišti a starší děti chodily s Bárou běhat vytrvalostní běh. Také jsme trénovali vytrvalostní plavání a s Petrem stříleli ze vzduchovky,“ upřesňuje Čížkovská.

Nechyběl ani celodenní výlet do pevnosti v Josefově u Jaroměře, kde účastníky provázely postavy v dobových kostýmech, což se všem moc líbilo.

Tábor utekl jako voda a už zbydou jenom vzpomínky. Ať žije ten v roce 2021!

Prima kolektiv mohou děti i jejich rodiče zažít i na pravidelném cvičení během školního roku. V tělocvičnách ŽS Vodičkova cvičí páry rodičů a dětí od tří let, mladší žactvo, starší žactvo i dorost. V letních měsících (za hezkého počasí) na venkovním hřišti ZŠ Křesomyslova v Praze 4.

Informace na telefonech 732 237 339 nebo 605 966 384. Více na sokolstaremesto.websnadno.cz

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vzpomínka na letní tábor Sokola Praha Staré Město