Aktuality

Příměstský tábor „Táboráček“ zahájil týdenní hledání zlata

Již čtvrtý rok si mohou děti z první městské části užít poslední prázdninový týden v rámci příměstského tábora „Táboráček“, který je organizován a financován Městskou částí Praha 1 ve spolupráci se spolkem „DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ“.

Děti od 6 do 12 let se každý den scházejí v Tyršově domě, aby si užily program plný zábavy, ale i poznání. Letošním tématem je zlatokopectví, takže se děti mohou od pondělí do pátku těšit na opravdu zlatý program.

„Táboráček je úžasný zejména v jedné věci: koná se na konci prázdnin, a to je právě dárek Prahy 1 nejen dětem, ale hlavně jejich rodičům, aby měli ještě chvíli klid na přípravu před začátkem školního roku a na pomyslný běs, který začne se zahájením školy,“ uvedl s úsměvem 1. místostarosta Prahy 1 Petr Burgr.

Konkrétní plány na poslední prázdninový týden prozradila Jiřina Faloutová, ředitelka neziskové organizace „DĚLEJ, CO TĚ BAVÍ“: „Chystáme se do Jílového do dolů, budeme rýžovat zlato v potoce, samozřejmě se těšíme také do Prokopského údolí na koupání, soutěže a opékání buřtů. V pátek bude tím pomyslným zlatým hřebem návštěva České národní banky, kde si poslechneme, jaký má zlato význam v bankovnictví.“

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Příměstský tábor „Táboráček“ zahájil týdenní hledání zlata