Aktuality

Návrat žáků do lavic Malostranské základní školy

Po koronavirové odmlce se v pondělí 30. listopadu vrátili žáci 1. stupně a 9. tříd do lavic i na Malostranské základní škole. Zdá se, že obtížné období, kdy byly jediným prostředkem výuky obrazovky počítačů, je pro většinu tříd u konce.

„Chci poděkovat žákům i rodičům za příkladné chování během vládních opatření,“ říká ředitel školy Mgr. Tomáš Ledvinka. Distanční výuka představuje pro rodiny dodatečnou zátěž nejen kvůli nutnosti dohlížení na děti, ale také co se týče vybavení. Vyžaduje prostor, počítač a stabilní internetové připojení schopné přenášet video přes Zoom či Microsoft Teams. Několika rodinám proto Malostranská základní škola notebooky se zaplaceným internetem zapůjčila.

Adaptaci zde zvládli zejména díky týmovému úsilí učitelského sboru. „Učitelé a učitelky si zaslouží zvláštní pochvalu. Někteří z nich přitom navíc museli pomáhat i vlastním dětem – pamatujme, že i učitel je jen člověk,“ připomíná ředitel Ledvinka. Nejpracnější je samozřejmě výuka těch nejmladších. Pozornost potřebují zejména prvňáčci, aby se naučili správně číst a psát. Sociální prvek života ve třídě je však potřebný pro každé dítě bez rozdílu, proto doufáme, že se do škol brzy vrátí i všichni ostatní.

Žáky Malostranské ZŠ přivítala při návratu do školy také místostarostka Prahy 1 Eva Špačková. Vyzdvihla zásluhy nejen učitelů, rodičů, ale i žáků, a proto distanční výuka byla na Praze 1 na tak vysoké úrovni. „Vůbec jsme nezaznamenali žádnou stížnost, ani žádné problémy. Pravidelně jsme komunikovali s řediteli škol a probíhaly online porady. Děkuji všem za jejich nasazení, snahu a úsilí,“ poděkovala Eva Špačková.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Návrat žáků do lavic Malostranské základní školy