Aktuality

Žáci ZŠ náměstí Curieových navštívili úřad Prahy 1 ve Vodičkově ulici

Žáci ZŠ náměstí Curieových navštívili úřad Prahy 1 ve Vodičkově ulici. Prohlédli si různá zákoutí budovy a dozvěděli se nejen o činnosti, kterou zde politici a úředníci vykonávají. Roli průvodce se zhostil 1. místostarosta David Bodeček, vystudovaný pedagog, který děti nejen provázel, ale také jim řekl spoustu zajímavostí o chodu veřejné správy.

Navzdory úřednímu dni na radnici měly děti vzácnou možnost prohlédnout si vnitřní prostory budovy, zasedací místnost, svézt se páternosterem, seznámit se s chodem úřadu a některými jeho představiteli a pracovníky.

Přivítání, kterého se zhostil David Bodeček, bylo nealko přípitkem a připraveným kvízem o chodu samosprávy a státní správy. Už dnes děti vědí, že jsou zde nejen úředníci, ale také politici a jaké agendy spravuje městská část a co do těchto agend spadá.

Delegace také navštívila paní Terezie Radoměřská, starostka Prahy 1, která poutavě vyprávěla o své práci. A že padlo mnoho zvídavých dotazů, o tom žádná!

Nakonec děti navštívily matriku a dozvěděly se, jak ve svém budoucnu nahlásit žádost o svůj sňatek.

Pevně doufáme, že se žákům a jejich pedagogickému doprovodu ze ZŠ nám. Curieových u nás líbilo tak, jako nám s nimi.

Krásný den!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Žáci ZŠ náměstí Curieových navštívili úřad Prahy 1 ve Vodičkově ulici