Uncategorized

Maturanti z Truhly už mají svá vysvědčení

Staroměstská radnice hostila v pátek slavnostní předání maturitních vysvědčení studentům Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského se sídlem v Truhlářské ulici.

„Gratuluji studentům za skvělé zvládnutí maturity, gratuluji pedagogickému sboru za úspěšné provedení studentů celým studiem a gratuluji rodičům, že mají takto šikovné děti,“ ocenil 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který spolu s ředitelkou školy Jitkou Kendíkovou a třídními profesory předal dvěma maturujícím třídám vysvědčení.

Oprávněně spokojená Jitka Kendíková každého ze studentů a studentek při předávání mile a neformálně ohodnotila. Ještě předtím všechny maturanty s úsměvem upozornila, že ceremoniál předávání vysvědčení, který proběhl ve svatební síni Staroměstské radnice, je vlastně zároveň přípravou na jejich budoucí svatby a liší se jen mimo jiné tím, že při něm chybí ono důležité slůvko ANO.

„Přeji vám všem, ať se vám daří jak při vysokoškolském studiu, tak i v samotném životě,“ popřála na závěr ředitelka gymnázia všem přítomným mladým lidem. Ti si pak společně zazpívali neoficiální studentskou hymnu Gaudeamus igitur.

Gaudeamus igitur
Iuvenes dum sumus.
Post iucundam iuventutem
Post molestam senectutem
Nos habebit humus.

Radujme se tedy,
dokud jsme mladí.
Po radostné mladosti,
po žalostném stáří
do hrobu nás vsadí.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Maturanti z Truhly už mají svá vysvědčení