Aktuality

Rudé století – Výstava – 100 let existence Komunistické strany Československa

Výstava s názvem Rudé století na pražské Kampě připomene stoletou historii komunistické strany.

Od pátku 14. května 2021 je v prostoru mezi Werichovou vilou a Museem Kampa zahájena výstava Rudé století, kterou připravilo Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových ve spolupráci s Muzeem paměti XX. století. K vidění je 24 panelů, které provedou návštěvníky milníky a přelomovými okamžiky Komunistické strany, která byla založena roku 1921, v roce 1948 převzala moc a další čtyři desetiletí určovala osudy všech občanů Československa.

„Dodnes si pamatuju, jak důležité pro mě byly vzpomínky mého dědy, který v padesátých letech strávil dlouhých sedm roků v komunistickém lágru v Jáchymově a táty, který musel nuceně nastoupit k Pomocnému technickému praporu (PTP). Žijících pamětníků bohužel ubývá, o to důležitější jsou výstavy, dokumenty, semináře, diskuse a podobné akce. I proto je v pátek zahájená výstava Rudé století tak přínosná a já doufám, že zejména starší děti a mladí lidé si na ni do parku na Kampě najdou cestu, aby se s žalostnými fakty o komunistickém totalitním režimu seznámili. Velmi si vážím příležitosti poskytnout výstavě záštitu a Praha 1 konání této jedinečné expozice s radostí finančně podpořila,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rudé století – Výstava – 100 let existence Komunistické strany Československa