Aktuality

Bav se a poznávej. Hraj Prahu!

Myslíte si, že znáte Prahu na jedničku? Ověřte si to s novou zábavnou hrou HRAJ PRAHU! Provede vás nejen historií a současností města, ale také projekty, které se realizují díky evropským fondům. Na úspěšné soutěžící čeká výhra!

Projděte si stanoviště podle svého

Jak se pustit do hry? Je to jednoduché. Stáhněte si aplikaci HRAJ PRAHU!, vyberte si okruh, nahrajte ho a můžete se vydat do terénu. Když budete poblíž lokace, ke které se váže otázka, zobrazí se vám na mapě interaktivní bod. K některým otázkám najdete nápovědu, většinou v místě, kde se zrovna nacházíte. Stanoviště s otázkami jsou barevně rozdělená do tří kategorií podle počtu bodů, které lze získat za správně zodpovězené otázky. Jednotlivá zastavení si můžete projít v libovolném pořadí a tehdy, kdy se vám to hodí. Když se vám podaří získat minimální počet bodů, můžete se těšit na odměny. Během hraní hry nejste omezeni časovým limitem, hru je možné absolvovat i jako procházku s kočárkem.

Těšte se na zajímavé odměny

Máte dost bodů? V cílové stanici, kterou je CAMP (Centrum architektury a městského plánování) v rámci Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (Vyšehradská 51, Praha 2), si můžete vyzvednout turistickou vizitku. Navíc dostanete slevu na vstupenku do Botanické zahrady Praha nebo dětskou vstupenku zdarma do vybraného střediska Planetum, tedy do Planetária Praha, Štefánikovy hvězdárny nebo Hvězdárny Ďáblice. Množství slevových kuponů je omezené, takže se pusťte do hraní co nejdřív, ať vám neutečou.  

Hra je dostupná až do konce roku 2022.

Odkaz pro stažení na mobilní telefon: https://treasure-hunt.dev.csdevelopment.cz/hp/install.html

Pro stahování doporučujeme prohlížeč Chrome (Android) nebo Safari (iOs).

Jedná se o webovou aplikaci, která není dostupná prostřednictvím Google Play ani App Store. Po stažení do mobilního telefonu je dostupná na ploše nebo v knihovně aplikací. 


V případě dotazů, se prosím, obraťte na e-mail: info@penizeproprahu.cz. Děkujeme.


Pravidla

Geolokační hru HRAJ PRAHU! s pražským Operačním programem Praha – pól růstu ČR (dále jen „Hru“) vyhlašuje Magistrát hlavního města Prahy (dále jen „vyhlašovatel“) se sídlem Mariánské náměstí 2, 110 01 Praha 1. Organizátorem Hry je Odbor evropských fondů. Účelem Hry je edukace a šíření obecného povědomí o Operačním programu Praha – pól růstu ČR a o reálných dopadech podpory EU na život občanů hlavního města Prahy.

 • Hra probíhá od 12. 7. 2022 do 31. 12. 2022.
 • Účastníkem hry se může stát pouze fyzická osoba starší 6 let, která si nainstaluje aplikaci Treasurehunt Hraj Prahu! do svého „chytrého“ telefonu a splní pravidla Hry.
 • Pro účastníky Hry jsou připraveny odměny ve formě turistických vizitek, 600 ks slevových kuponů do Botanické zahrady Praha a 600 ks slevových kupónů do Planetum Praha. V případě účasti většího počtu účastníků, nemusí být odměny již k dispozici.
 • Výhry ve Hře není možné vymáhat právní cestou ani alternativně plnit či proměnit v penězích.
 • Účastník Hry dává svou účastí souhlas s pravidly Hry stanovenými organizátorem a zavazuje se je dodržovat. V případě, že účastník bude hrát v rozporu s těmito pravidly, vyhrazuje si organizátor právo vyřadit takového účastníka Hry.
 • Organizátor si vyhrazuje právo Hru zkrátit, prodloužit, změnit nebo zrušit.
 • Zkrácené znění pravidel na propagačních materiálech určených účastníkům Hry je třeba vykládat v souladu s tímto dokumentem.
 • V případě, že dojde ke změnám v podmínkách a pravidlech Hry, bude tak učiněno písemně zveřejněním na https://www.penizeproprahu.cz/hraj-prahu/.
 • Pořadatel není zodpovědný za nemožnost účasti ve Hře z technických či jakýchkoli jiných důvodů.
 • V otázkách zde neupravených se Hra řídí právním řádem České republiky s vyloučením kolizních norem mezinárodního práva soukromého.

 

Mechanika a pravidla Hry:

Hra je dostupná pouze po instalaci aplikace Treasurehunt Hraj Prahu! dle instrukcí uvedených na webu a následného načtení Hry v aplikaci. Účastník se do Hry zapojí tak, že se v době konání Hry vydá na jednu ze 2 herních tras po Praze. K výběru jsou herní trasy Okruh 1 (pro Prahu 1) a Okruh 2 (pro Prahu 2). Jednotlivá zastavení neboli stanoviště s otázkami může účastník procházet v libovolném pořadí. Není zapotřebí obejít všechny otázky.

Úkolem účastníka Hry je dorazit do perimetru otázek a poté na ně odpovídat. Účastníci se snaží nasbírat co nejvíce bodů. Stanoviště s otázkami mají různá označení – zelené, žluté nebo červené – a každá barva odpovídá rozdílnému počtu bodů. Při hraní Hry nejsou hráči omezeni časovým limitem. Každá otázka má však svůj časový limit, který v aplikaci běží (vpravo nahoře). Audio a video otázky si lze v časovém limitu pustit vícekrát. 

Po dosažení min. 1 000 bodů ve Hře si účastník v cílové stanici, Centru architektury a městského plánování – CAMP na adrese: Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR), Vyšehradská 51, 128 00 Praha 2, v pracovní době (úterý – neděle 9:00 -21:00), může na Info Pointu u kustodů vyzvednout neprodejnou Turistickou vizitku absolvované trasy a slevové kupony v papírové podobě do Botanické zahrady Praha (v případě absolvování trasy po Praze 1) či Planetum Praha (v případě absolvování trasy po Praze 2). Turistická vizitka a slevový kupon budou účastníkům vydány po splnění těchto podmínek:

 1. Účastník předloží obsluze k nahlédnutí aplikaci s absolvovaným Okruhem,
 2. účastník předloží obsluze k nahlédnutí počet bodů, který získal za absolvování vybraného Okruhu hry.

Více informací naleznete ZDE

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bav se a poznávej. Hraj Prahu!