Aktuality

Cenu Toma Stopparda získala za rok 2023 Marie Iljašenko za svou esej Jsem všude zdejší

Literární cenu organizovala v letech 1984–2017 Nadace Charty 77. Od roku 2021 se jejího pořádání ujala Knihovna Václava Havla a ve spolupráci s tříčlennou odbornou porotou ji uděluje za původní, knižně nevydanou esej v českém jazyce, přispívající mimořádným způsobem k pochopení stavu současné společnosti a společenských procesů, civilizace a civilizačních okruhů, mezinárodního prostředí, lidských práv, literárních a uměleckých děl a jejich tvůrců, nových vědeckých objevů, moderní historie a procesů odehrávajících se v lidské duši.

Britský dramatik a scénárista Tom Stoppard, který právě dnes slaví krásných 86 let, poslal laureátce Marii Iljašenko videogratulaci.

Gratulujeme tímto srdečně oběma!

foto: Ondřej Němec, KVH

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Cenu Toma Stopparda získala za rok 2023 Marie Iljašenko za svou esej Jsem všude zdejší