Aktuality

V Tyršově domě bojovali plavci o poháry Prahy 1

V sobotu 7. října hostil plavecký bazén v sídle České obce sokolské v Tyršově domě plavecké závody pořádané městskou částí Praha 1. Na vítěze jednotlivých kategorií od předškolních dětí po seniory čekaly poháry Prahy 1.

„Plaveckých závodů pořádaných naší městskou částí jsem se zúčastnil už potřetí a tentokrát jsem mohl povzbuzovat účastníky skutečně po celou dobu závodů, takže mohu ocenit skvělé nasazení opravdu všech plavkyň a plavců. Děkuji jim, ale i organizátorskému týmu pana doktora Kovařovice z FTVS Univerzity Karlovy za moc pěkné závody,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který na závěr všem vítězům předal diplomy a poháry.

A kdo zvítězil v jednotlivých kategoriích?                                                

0 – 7 – Vaněček Matouš / Vastlová Jasmína
8 – 12 – Pinkava Leonard / Vastlová Julie
13 – 14 – neobsazeno
15 – 18 – Kovařovic Tomáš / neobsazeno
19 – 35 – Vaněček Ondřej / Vaněčková Dominika
36 – 50 – Vastl David / Vastlová  Lucie    
51 – 60 – Kovařovic Lukáš / Hášová Monika
nad 60 – Fabian Tomáš / Beňová Dana

Nejrychlejší čas v kategorii nad 60 let, ale i v rámci všech mužských kategorií zaplaval Václav Valtr, který ale – vzhledem ke své závodnické minulosti – sportovně přenechal vítězství druhému v pořadí Tomáši Fabianovi.                                                                

Oceněni byli i nejmladší a nejstarší účastníci podzimního Plavání s MČ Praha l, a to Matouš Vaněček (roč. 2019) a Hana Horáčková (roč. 1942).

Plaveckých závodů se rovněž zúčastnili handicapovaní sportovci z organizace Plaváček a ze Školy Jaroslava Ježka pro zrakově postižené.

V průběhu závodů byly také poskytovány konzultace k technice plavání, ke vhodnosti a zdravotním účinkům jednotlivých plaveckých způsobů, k použití plaveckých pomůcek, ke způsobu obrátek a k plavecké výuce. Zajímavostí byla i mezinárodní účast, neboť se závodů zúčastnila i ukrajinská sportovkyně.

O termínu zimního Plavání s MČ Praha 1 vás budeme v předstihu informovat.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V Tyršově domě bojovali plavci o poháry Prahy 1