Aktuality

Rekonstrukce historické budovy v Truhlářské 8

Rekonstrukce historické budovy v Truhlářské 8 se blíží ke konci.

Historický dům v Truhlářské 8 již více než rok prochází rozsáhlou rekonstrukcí, které předcházel náročný průzkum za asistence přísného dohledu památkářů.

Vzniknout zde totiž má nové centrum Jednička, které poskytne prostor pro trávení volného času všem generacím obyvatel naší městské části.

Na podobě programové náplně se podle jejích slov budou podílet i odborné skupiny Místního akčního plánu vzdělávání (MAP) Praha 1.

Dům v Truhlářské 8 byl během své dlouhé historie několikrát přestavován a sloužil různým účelům. Původně gotický dům byl zásadně přestavěn, když jej na konci 18. století zakoupila evangelická církev. Tehdejší taneční sál přestavěla na modlitebnu, která pojmula až 300 osob. Byla to největší evangelická modlitebna v českých zemích. Ve zbylých částech domu se bydlelo. Církev dům prodala na počátku 20. století a modlitebna byla rozdělena na byty. Bezbariérovost zrekonstruovaného domu bude zajištěna pomocí věže s výtahem a lávkami do jednotlivých pater.

V domě budou k dispozici víceúčelový sál, výukové prostory, herny a nezapomíná se ani na malou kavárnu. Úpravou projde i dvůr, který sousedí s Palladiem. Kromě zpevněné plochy zde bude množství zeleně nebo i lezecká stěna.

Práce by měly být dokončeny již v tomto roce. O dalším vývoji vás samozřejmě budeme průběžně informovat.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rekonstrukce historické budovy v Truhlářské 8