Aktuality

„Vím, kde bydlím a kdo jsou moji zvířecí sousedé a jejich domov“

I děti už nejspíš mají dost všech různých online distančních aktivit. Pravý život přece vždycky bude za prahem jejich bytů a domů. Co takhle vyrazit za hodinou přírodovědy na Petřín? Naučná stezka provede děti různých věkových kategorií bohatou faunou jedné z nejzelenějších částí Prahy 1.

Spolky Petřínská iniciativa, Petřín pro život, Femancipation a další občané připravili ve spolupráci s MČ Praha 1 pro děti nejen z místních mateřských a základních škol zábavnou hru. Na patnácti stanovištích budou soutěžící moci poznat zajímavé druhy zvířat, které se v centru naší metropole vyskytují. Všemu vévodí ohrožený plch velký, který je unikátem nejen v Praze, ale v celé České republice a jeho populace je zde odhadována na 200-250. Plch se stal i hlavním předmětem výtvarné a literární soutěže, která dosud probíhá.

Stezka začíná u Švédské ambasády a line se skrze Lobkowickou zahradu a Petřínské sady. Smyslem projektu je rozvíjet poznání přírody a přirozených podmínek života a obydlí zvířat. Soutěž odstartuje na přelomu května a června tohoto roku. Počítá se i se zapojením konkrétních vzdělávacích institucí nejen z Prahy 1. Zúčastní se předškolní děti, ale i žáci 1. a 2. stupně základních škol. Projít si stezku ovšem mohou všichni, ať už individuálně nebo ve skupinkách. „Jsem ráda, že žáci našich mateřských a základních škol dostanou příležitost po dlouhé době izolované distanční výuky vyrazit za zábavným poznáváním přírody přímo do terénu,“ uvedla místostarostka MČ a iniciátorka projektu Eva Špačková.

Panoramata Pražského hradu tak nebudou jedinou atrakcí během procházky Petřínskými sady!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem „Vím, kde bydlím a kdo jsou moji zvířecí sousedé a jejich domov“