Aktuality

Pohádky na Staroměstském náměstí

Hurá, prázdniny jsou za rohem! Byl to vskutku velice náročný rok pro ty nejmladší obyvatele Prahy. A to si zaslouží odměnu. Na sto dvacet dětí z MŠ Národní si užilo skvělé dopoledne. Nadace Pražské děti ve spolupráci s Prahou 1 si v pondělí 28. června připravila loutkové představení přímo v parku za Staroměstskou radnicí. Akce byla součástí programu Kouzelný červen, který organizovala již zmíněná nadace.

Princezna na Hrášku a O princi z knížky, tyto dvě pohádky v podání herce Jana Hrubce z Dřevěného divadla byly pod korunami stromů na Staroměstském náměstí k vidění. Děti však nebyly jen pouhými diváky, ale do příběhů se mohly i interaktivně zapojit. Kromě dětí a paní učitelek přihlížel představení i starosta Prahy 1 Petr Hejma s místostarostkou Evou Špačkovou a ředitelkou Nadace Pražské děti Danou Maršálkovou.

„S úsměvem na tváři mohu konstatovat, že se celý Kouzelný červen organizovaný Nadací Pražské děti povedl. Těším se, že další akce budou pokračovat i o prázdninách,“ uvedla místostarostka Eva Špačková. „Jsem rád, že díky nadaci místo za Staroměstskou radnicí opět ožilo. Kde jsou děti, tam je dobře,“ doplnil starosta Petr Hejma.

„Největší radost mám z toho, že jsme v rámci nadace konečně mohli rozjet nejen kulturní, ale opět i sportovní akce pro naše děti včetně letních příměstských kempů. Doufáme, že to tak i vydrží,“ neskrývala spokojenost ředitelka Nadace Pražské děti Dana Maršálková.

Přejme si to, aby měsíc červen byl začátkem bohaté série akcí pro děti, kterou už nikdy žádná pandemie nezastaví!


Write caption…

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádky na Staroměstském náměstí