Aktuality

Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu

Kompletní rekonstrukce areálu probíhá podle harmonogramu. Během čtvrtého kontrolního dne se o tom osobně přišla přesvědčit i místostarostka Prahy 1 Eva Špačková. Zástupce technického dozoru během prohlídky objektu představil zásadní pokroky během bouracích prací a zároveň odprezentoval nejbližší plánované činnosti.

Demoliční práce na stavbě pomalu spějí ke svému konci. Již brzy začnou přibývat první kroky v rámci nové výstavby. Začaly se zde například začaly objevovat první nové příčky. Zástupce technického dozoru Alois Švehla představil kromě místostarostky také projektantům a místní ředitelce konkrétní úkony přímo během prohlídky. Účastníci kontrolního dne také mohli nahlédnout do sklepních prostor, kde byl dříve umístěn archiv Nemocnice Na Františku. Nově by zde měla vzniknout solná jeskyně.

Probíranou otázkou byla i ochrana zeleně v areálu. Veškerá kořenová síť kaštanu byla pod dohledem paní arboristky Lochmanové pečlivě ochráněna. Kořeny byly zároveň ošetřeny speciálním nátěrem na dřeviny. „Jsem ráda, že jsem se mohla dnes na vlastní oči přesvědčit o tom, že práce postupují podle plánu a děkuji všem za dobře odváděnou práci. Rozhodně se zúčastním i dalších kontrolních dnů,“ uvedla Eva Špačková během prohlídky stavby. „O postupech během rekonstrukce budeme veřejnost pravidelně informovat, abychom zabránili nepravdivým informacím o této stavbě ze strany některých opozičních zastupitelů,“ dodala místostarostka Prahy 1.

Samotná rekonstrukce by měla trvat do konce letošního roku. K otevření mateřinky pro děti mladší tří let tak dojde koncem prosince tohoto roku. Mimo opravených prostorů školky bude také navýšena její kapacita. Ředitelka Šárka Matoušková pravidelně informuje rodiče místních dětí o přesunech výuky mezi budovami Řásnovka 2, Řásnovka 5 a dalších úpravách organizace mateřské školy během rekonstrukce.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rekonstrukce mateřinky Řásnovka 2 probíhá podle plánu