Aktuality

Nový herní prvek na hřišti Lannova

V pondělí 2. listopadu převzala místostarostka Eva Špačková od firmy Gartensa plus nový herní prvek, který bude sloužit dětem na hřišti v parku Lannova. Původní prvek byl z bezpečnostních důvodů demontován a nahrazen novým – téměř totožným, který ale splňuje všechny potřebné bezpečnostní předpisy.

V srpnu letošního roku bylo při pravidelné čtvrtletní kontrole herních prvků na hřišti v parku Lannova zjištěno, že v dřevěné konstrukci domku jsou vyhnilé části trámů, a pokud by byl herní prvek v tomto stavu ponechán na místě, mohlo by dojít ke zranění. Domek byl demontován a se společností Gartensa plus byla domluvena výroba totožného prvku na zakázku.

Bezpečnost a zdraví dětí jsou pro nás prioritou. Nový herní prvek je nejen krásně barevně provedený, ale splňuje všechny bezpečnostní předpisy, aby se předešlo poranění dětí. Od dnešního dne tak opět dětem slouží pro zábavu, rozvíjení jejich představivosti a pro radost ze hry,“ vyzdvihla místostarostka Eva Špačková, která má na radnici na starosti školství a rozvoj hřišť, a dodala: „Na hřišti průběžně sledujeme stav i ostatních herních prvků a gumových desek na zemi. Ty jsou podle znalce v současné době v dobrém technickém stavu, ale časem dojde i na jejich výměnu.“

Herní prvek – domek – má konstrukci v původním červeno-modrém barevném provedení, je opatřen nerezovou skluzavkou, lezeckou stěnou a bezpečnostními sítěmi. Oproti původnímu prvku má z bezpečnostních důvodů boční stěny bez průřezů.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nový herní prvek na hřišti Lannova