Aktuality,  MAP Praha 1

MAP II v Praze 1 slaví druhé narozeniny!

Projekt MAP II odstartoval před dvěma lety a jeho realizace byla podpořena z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, který spravuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Celý projekt potrvá až do 30. září 2022.

„MAP II Praha 1 je spolufinancován Evropskou unií a jeho hlavním cílem je zlepšit kvalitu výchovy a vzdělávání na území naší městské části,“ vysvětlila Eva Špačková, místostarostka Prahy 1.

Do realizace projektu se zapojily organizace formálního, neformálního i zájmového vzdělávání, stejně jako rodičovská a odborná veřejnost, ale i děti a studenti.

„Součástí MAP II jsou odborné pracovní skupiny zaměřené na finanční, čtenářskou a matematickou gramotnost, rovné příležitosti a kulturní povědomí,“ doplnila vedoucí odboru školství Prahy 1, Michaela Vencová

Důležitými tématy projektu jsou modernizace vzdělávacích zařízení a jejich vybavení, plánování a realizace investic, využívání prázdných objektů v okolí škol, hledání alternativních možností pro sportovní vyžití a samozřejmě způsoby navyšování finančních prostředků určených pro školství, včetně jejich efektivního využívání.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem MAP II v Praze 1 slaví druhé narozeniny!