Aktuality

Letní sportovní příměstské kempy jsou v plném proudu

Děti všech věkových kategorií tráví slunné letní dny na pláži v Praze sportováním. Po celé prázdniny totiž Nadace Pražské děti pořádá pětidenní turnusy příměstských kempů, kde mohou děti společně sportovat, užívat si léta a naučit se základy plážového volejbalu. Všem dětem ze škol Prahy 1 navíc nadace na kemp přispívá tisícikorunu. Sportovat tak může opravdu každý.

Zahájení dalšího z turnusů si nenechala ujít také místostarostka pro školství MČ Praha 1 Eva Špačková: „Dělá mi velkou radost, že se kempů Nadace Pražské děti účastní tolik dětí z naší městské části. Je vidět, že venkovní pohybové aktivity dětem během období pandemie chyběly, a jsem ráda, že sportovat nezapomněly.“

Příměstských kempů nadace se účastní děti všech věkových kategorií. Některé z nich již mají beachvolejbalové základy třeba z jejího celoročního projektu „V Praze naučíme děti sportovat“, ale přichází i spousta dětí, které téměř nedržely míč v ruce. Sportovní kempy nadace pořádá v bezprostřední blízkosti centra Prahy v areálu Beachclubu Strahov, kde se o děti starají profesionální trenéři, z nichž někteří jsou i bývalí hráči reprezentace.

„Rodiče dětí si kempy chválí, neboť jde o skvělý způsob, jak dětem zpestřit prázdniny i v období, kdy musí do práce. Pro ně je to ideální, jelikož ráno odvezou dítě na sportoviště na Strahově, kde se děti hýbají celý den na vzduchu a mají zajištěné i stravování, a odpoledne si je po práci opět vyzvednou,“ vysvětluje Dana Maršálková, ředitelka Nadace Pražské děti. Strahovský Beachclub má navíc tu výhodu, že i v případě letních dešťů umožňuje realizovat celý kemp v hale s vyhřívaným pískem, a tak se nestane, že by musel být program přerušen.

Další turnusy probíhají do konce srpna vždy od pondělí do pátku a děti se během nich naučí plážové hry s míčem, jako jsou přehazovaná, vybíjená, plážový volejbal, ale zahrají si i různé kooperativní hry. Pokud tedy zvažujete, co zajímavého ještě může vaše dítě do konce prázdnin zažít, neváhejte jej přihlásit na příměstský kemp. Celková cena kempů je 3 290 korun, přičemž rodiče dětí z Prahy 1 platí pouze 2 290 korun a 1 000 korun dětem přispívá Nadace Pražské děti.

Přihlášky a více informací naleznete na https://www.prazskedeti.info/primestske-kempy.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Letní sportovní příměstské kempy jsou v plném proudu