Aktuality

VÁNOČNÍ “KRABICE OD BOT” 2021

  Letos se již podruhé naše základní škola Brána jazyků s rozšířenou výukou matematiky jako partnerská škola společně s mateřskou školou Tyršova a Waltrovka a základní školou Tyršova, pokusila zapojit do charitativní sbírky „Krabice od bot“. Opět bylo naším cílem vytvořit a předat alespoň trochu radosti do rodin, které se ocitly v různých tíživých životních situacích. V loňském roce se nám podařilo vytvořit cca 100 dárků pro rodiny, které se ocitly v situacích, které moc prostoru pro úsměvy nevytváří. Naše dárky byly předány do Oblastní charity Jičín-pobočka Kopidlno. Dovezli jsme a předali dvě plná auta Vaší radosti.

Letošní koncept podpory byl trochu jiný. Obdarovávali jsme konkrétní osoby-konkrétní děti. Pokusili jsme se uskutečnit třídní sbírky, ve kterých mohli žáci obdarovávat dívku nebo chlapce stejné věkové kategorie, mohli ji nebo jeho oslovit jménem například v pozdravech, které byly připojeny v balíčku. Třídní kolektiv mohl shromažďovat drobnosti dle možností jednotlivců a jejich rodin, dle svých představ. 

Dalším rozšířením bylo, že jsme do původně provostupňové sbírky zapojili i náš druhý stupeň na Uhelném trhu. Našli jsme v řadách našich kolegů mocné spojence, kteří nadchli své žáky a ti své rodiče a cesta ke zlomení loňského rekordu byla otevřená.

              Během posledního listopadového týdne jsme byli svědky vytváření krabic snad v každé třídě a rodiče nadšeně nosili i věci navíc jako brusle, bundy, společenské hry a mnoho dalšího. Rodiče jedné třídy se domluvili a zaplatili konkrétní dívce obědy ve školní jídelně na celý rok. I náš pedagogický sbor rozšířil svou pomoc nejen na děti, ale vytvořil společnými silami pár krabic pro maminky a tatínky v nelehké životní situaci a pokusil se připravit takové krabice, které by dospělým udělaly radost a zpříjemnily vánoční svátky.

              Sbírka probíhala do 4.12.2021 a 5.12. vyrazily dvě po střechu naplněná učitelská auta vstříc Kopidlnu u Jičína. Rekord padl – letos jsme společnými silami vyslali k Jičínu 163 krabic. Je to až dojemné, že i v této těžké době, kdy nevíme, co nás čeká a jakou formou naše práce bude probíhat, jsme schopni naplánovat a uskutečnit takhle velkou sbírku.  

           Tímto dopisem bychom znovu chtěli poděkovat všem učitelům za jejich entusiasmus pro dobrou věc a rodičům za podporu, nápady a věcné dary. Děkujeme a uvidíme, co přinese další rok.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem VÁNOČNÍ “KRABICE OD BOT” 2021