Aktuality

Do MŠ a ZŠ Prahy 1 nastoupilo celkem 809 dětí

V pondělí 12. dubna nastoupilo do sedmi mateřských škol Prahy 1 celkem 155 předškoláků. 654 žáků 1. stupně pak v pěti základních školách zahájilo rotační výuku. Nástup žáků i s testováním byl předem s řediteli příspěvkových organizací pečlivě naplánován podle manuálu MŠMT. Všichni rodiče byli školami osloveni a informace o nástupu jsou přístupné i na webových stránkách jednotlivých mateřských a základních škol. 

„Celý úvodní den proběhl v pořádku a všichni ředitelé, učitelé a vychovatelky se i nadále budou snažit maximálně usnadnit pobyt dětí ve školách. Uvědomujeme si totiž, že návrat k prezenční výuce nebude pro děti po tak dlouhé době vůbec snadný,“ uvedla místostarostka Prahy 1 Eva Špačková, do jejíž gesce spadá školství.

Jediným problémem se v některých případech ukázala být neprůkaznost testů, kdy test neukázal žádný výsledek, a musel tak být opakován. S testováním pomáhali ve třídách asistenti pedagoga i vychovatelky z družin. „Žádná paní učitelka v tom nebyla ponechána sama,“ dodala Eva Špačková s tím, že pomoc s testováním dětí byla umožněna všem rodičům, kteří projevili zájem, a to samozřejmě za dodržení hygienických opatření.

„Chtěla bych jménem zřizovatele poděkovat všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům za nasazení při organizaci dnešního dne, ale i rodičům za jejich dosavadní pomoc dětem s distanční výukou,“ uzavřela Eva Špačková. 

Žádný z provedených testů neměl pozitivní výsledek.

Počty dětí za jednotlivé MŠ

MŠ Revoluční, 22 dětí, 63 %, 2 IZS

MŠ Hellichova, 24 dětí, 89 %, 2 IZS

MŠ Letenská, 14 dětí, 56 %, 0 IZS

MŠ Pštrossova, 13 dětí, 82 %, 1IZS

MŠ Masná, 15 dětí, 94 %, 0 IZS

MŠ Opletalova, 20 dětí, 70 %, 1 IZS

MŠ Národní, 47 dětí, 92 %, IZS 5

Počty žáků za jednotlivé ZŠ

ZŠ J. G. Jarkovského, 115 žáků, 96 %, 0 IZS

Malostranská ZŠ, 100 žáků, 85 %, 0 IZS

Vodičkova, 93 žáků, 95 %, 0 IZS

ZŠ nám. Curieových, 170 žáků, 90 %, 4 IZS

ZŠ Brána jazyků s RVM, 176 žáků, 95 %, 0 IZS

Odpolední družiny ZŠ otevřené v běžném provozu. 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Do MŠ a ZŠ Prahy 1 nastoupilo celkem 809 dětí