Aktuality

Divadelní kroužky Paměti národa

Oblíbené divadelní kroužky od září opět na Praze 1!

I ve složité době pandemie probíhaly kroužky distančně a zaměřily se na tvorbu rozhlasových her a podcastů. Podařilo se udržet zájem dětí a mladých lidí o divadlo a jeho způsoby vyprávění.

Ačkoliv nebylo možné veřejně vystupovat, některé z našich výtvorů se objevily v Příbězích 20. století v Českém rozhlase, účastníci se zapojili do jednorázových a mezinárodních projektů Divadla Paměti národa, dva z nich si zahráli v představení „Jiní hrají za nás“ o osudu rodiny Welsových, jejíž členové zahynuli v Osvětimi, jiní se účastnili projektu „Paměť jsme my 2021“, o jehož vzniku byl natočen dokument, který reflektuje způsob práce v našem divadle.

V divadelních kroužcích je dostatek prostoru a času, aby si mladí lidé zvolené historické období 20. století prohlédli zblízka, seznamují se s fotografiemi a klíčovými dokumenty, a tak se kroužky stávají jakousi „moderní učebnicí“ novodobých dějin. V průběhu semestru si účastníci vyberou pamětníka, jehož příběh zpracují do divadelního scénáře a nastudují divadelní hru.

Od září 2021 budou otevřeny pro zájemce ve věku 12 – 18 let divadelní kroužky v Divadle v Dlouhé. Kroužky se konají 1x týdně a jsou zakončeny divadelním představením.

  • Láká tě divadelní prostředí?
  • Zajímá tě historie?
  • Chceš si zkusit vytvořit divadelní scénář podle příběhu opravdového pamětníka?
  • Chceš si v divadelní hře také zahrát a vystupovat před diváky?

Pak tě srdečně zveme – všechny informace a přihlášky zde:

divadlo.pametnaroda.cz

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Divadelní kroužky Paměti národa