Aktuality

Den dětí se dá slavit virtuálně a po celý červen

Současná stále ještě trochu komplikovaná situace dává velkou šanci kreativitě šikovných lidí, a tak na odboru školství Prahy 1 vznikl nápad na částečně virtuální oslavu Dne dětí.

A protože mluvíme o školství, chce ojedinělá novinka nejen slavit, ale také vzdělávat. Děti z Prahy 1 nebo ty, které zde docházejí do školy, se tak mohou až do 30. června připojit na zábavný webový portál, kde lze soutěžit a získávat za svoji aktivitu body. Otázky jsou z oblasti dopravy, historie, architektury nebo přírody a týkají se života na území naší městské části. Po ukončení této měsíční virtuální oslavy pak proběhne vyhodnocení a sčítání bodů. Pro ty, kterým se bude nejlépe dařit, je samozřejmě připravena zasloužená odměna.

Start virtuální oslavy Dne dětí v Praze 1 si nenechali ujít ani žáci, kteří přišli první červnový den na výuku na ZŠ Brána jazyků ve Vojtěšské ulici, a přímo ve své třídě se na interaktivní tabuli pustili do soutěžení. A aby na to nebyli sami, přišla je podpořit místostarostka MČ Praha 1 Eva Špačková, která má školství na starost.

„Každoročně jsme pořádali akce pro děti, ale vzhledem k současné situaci, kdy je učení ve škole dobrovolné a online, jsme si řekli, že bychom mohli vyzkoušet něco nového. Oslovili jsme proto agenturu Kristián, která nám připravila aplikaci na stránkách praha1.dendeti.online. Děti mohou soutěžit individuálně anebo jako kolektiv a oslavovat tak svůj svátek celý měsíc,“ popsala Eva Špačková virtuální novinku Prahy 1.

Městská část nezapomněla ani na menší děti v mateřských školách: ty na školních zahradách oslavovaly například s klaunem a kouzelníkem a byl pro ně připraven program plný zábavy. Všechny děti mohly začátek června oslavit také na Žofíně v rámci velkého Dne dětí s Prahou 1.

Přejeme všem školákům krásné soutěžení! 

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den dětí se dá slavit virtuálně a po celý červen