Aktuality

V základních školách bylo o prázdninách živo

Zatímco si děti užívaly prázdnin, v pěti základních školách zřízených naší městskou částí probíhal čilý ruch a přípravy na nový školní rok. Takřka všechny otevřou dvě nové třídy pro prvňáčky. V základní škole Uhelný trh potom čtyři.

Na ZŠ Vodičkova probíhala během hlavních prázdnin jednak oprava oken, jednak zevrubná rekonstrukce školního hřiště ve vnitrobloku. Kromě toho se rekonstruovaly učebny v přízemí budovy, v některých učebnách se vyměnily podlahové krytiny, také se malovalo.

V Malostranské ZŠ se podařilo už během jarní koronakrize připravit úplně novou laboratoř chemie. Dále se přes prázdniny v budově prvního stupně v Karmelitské vybudovala nová učebna z bývalého školnického bytu a také se vyměnila všechna okna.

V ZŠ nám. Curieových se přes prázdniny podařilo opravit přízemní části fasády, především jejích pískovcových prvků a paty budovy. Byl upraven vnitroblok, kde se vyměnila dlažba a zábradlí na vyvýšených místech. Některé učebny byly vymalovány a dokončila se i úprava po sanaci havárie odpadního potrubí.

Již během jara v ZŠ Jiřího Gutha-Jarkovského zahájili některé práce, které pokračovaly i o prázdninách. V obou budovách se malovalo, několik učeben dostalo zcela nový kabát.

V ZŠ Brána jazyků přes prázdniny vymalovali chodby v budově na Uhelném trhu a některé třídy v obou budovách. Ve všech učebnách byly ošetřeny a naleštěny podlahy.

Více se dočtete v dalším čísle magazínu JEDNA, který vyjde na začátku září.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem V základních školách bylo o prázdninách živo