Aktuality

Sbor Bruncvík – příležitost pro kluky, kteří rádi zpívají

Chlapecký pěvecký sbor Bruncvík byl založen na jaře roku 2006 a svoji zkušebnu má u nás v Praze 1. U jeho zrodu stála a sbor dosud vede Lenka Pištěcká. Vedle hlasu a celkové hudebnosti chlapců rozvíjí ve sboru také osobnost každého z nich v její komplexnosti. Jak totiž říká, „hlas je vždy obrazem právě celé osobnosti“. 

A že se „Bruncvíkům“ a Lence Pištěcké jejich práce výborně daří, se mohli přesvědčit návštěvníci jejich několika adventních vystoupení; naposledy o třetí adventní neděli v barokním refektáři dominikánského kláštera v Jilské ulici, kde mj. nabídli staré adventní zpěvy, barokní kancionály a samozřejmě také koledy.

„Chlapcům se náročný koncert moc povedl a všechny nás potěšil,“ ocenil 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, který si koncert spolu s více než stovkou diváků nenechal ujít.

Tak co, kluci, chcete se přidat? Tak mrkněte na www.bruncvik.eu.

A víte, proč se tento skvělý klukovský sbor jmenuje podle středověkého rytíře Bruncvíka, jehož slavná socha stojí u Karlova mostu? Protože ctí rytířské ctnosti – čestnost, pravdomluvnost a odvahu.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sbor Bruncvík – příležitost pro kluky, kteří rádi zpívají