Aktuality

Praha 1 i letos přijala do prvních ročníků všechny spádové děti

K zápisu do prvních tříd základních škol zřizovaných městskou částí Praha 1 se během měsíce dubna dostavilo celkem 503 dětí. Výši tohoto čísla ovlivňuje jak fakt, že mnoho rodičů své děti přihlásilo do více základních škol, tak i zájem rodičů dětí s trvalým bydlištěm mimo Prahu 1.

„Celkem pak ve školním roce 2023/2024 nastoupí do třinácti prvních tříd námi zřizovaných škol zhruba 323 prvňáčků, což oproti loňskému roku znamená nárůst o 13 %. Zároveň – stejně jako v předchozích letech – platí, že naše školy přijaly všechny spádové děti,“ popsal 1. místostarosta Prahy 1 David Bodeček, do jehož gesce spadá školství.

Definitivní počet dětí nastupujících do prvních ročníků se podle něj samozřejmě ještě může lišit, pokud se rodiče rozhodnou umístit dítě jinam.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Praha 1 i letos přijala do prvních ročníků všechny spádové děti