Uncategorized

Pozvánka na divadelní představení – Kulhavý mezek a Mikulášská pohádka

Zveme vás na obnovenou premiéru historické reminiscence Oldřicha Daňka s názvem Kulhavý mezek, kterou se sehraje v sobotu 20. listopadu od 19 hodin v Michnově paláci v Praze.


Příběh nás zavede do roku 1628. Ve staré stodole se před probíhající třicetiletou válkou skrývá skupinka potulných herců. Jejich obživa je jednoduchá – pro táhnoucí vojáky hrají příběh o výbuchu na jičínském zámku. Jednoho dne však dá většina ansámblu přednost jiné, jistější, obživě. Zbydou pouze tři – zběhlý student a principál divadla Jakub Grundle, děvečka od krav Markéta a dědek Vambera. Jak si poradí s novou situací a dokážou sehrát příběh i ve třech?


Premiéra Kulhavého mezka proběhla již v loňském roce, mezi dvěma obdobími lockdownu. To samozřejmě silně poznamenalo diváckou návštěvnost. Nabízíme vám tedy dnes obnovenou premiéru, po téměř roce a půl od té skutečné.

Na Mikuláše, tedy 5.12., sehraje divadlo poprvé pohádku pro děti. Své děti či vnoučata (nejlépe ve věku 3-9 let) můžete přivést před 16. hodinou rovněž do Michnova paláce. Zde uvidí nejdříve 20 minutovou pohádku O neposlušných kůzlatech, pak si můžou v rukodělných dílničkách vyrobit hezký vánoční dárek a nakonec přijde Mikuláš s čertem a andělem a nenechá děti odejít s prázdnou.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pozvánka na divadelní představení – Kulhavý mezek a Mikulášská pohádka