Aktuality

PODĚKOVÁNÍ NAŠIM UČITELŮM

Dne 23. 3. 2022 byla v Divadle ABC uvedena pro učitele a pracovníky všech ZŠ a MŠ v Praze 1 divadelní komedie „Zítra swing bude znít všude“.

Akce byla symbolickým poděkováním za práci v náročné dvouleté covidové době. V rámci projektu MAP Praha 1 bylo na akci také oceněno 15 pracovníků ze školství za jejich nadstandardní počiny jak v mateřských, tak základních školách. Prožíváme revoluci leadershipu. I naše ZŠ se tomu přizpůsobují a vytipovávají si lídry či učitele+.

Lídr je člověk s neformální autoritou v pedagogickém sboru, kterého by dobrý ředitel/ka měl objevit, vytipovat a angažovat, zapojit do práce s ostatními kolegy a komunikovat s ním. Lídr by měl být osobností, která má svou vizi o tom, jak by škola měla fungovat a jelikož mu ostatní věří, následují ho, protože chtějí.

Je důležitý nejen pro svou vizi, ale i proto, že dokáže být oporou svým spolupracovníkům i v každodenní lidské činnosti. Umí ostatní vyslechnout, ukonejšit, zajímá se o tým a motivuje. A to je v dnešní době, kdy jsou školy vystaveny tlaku inovovat, hledat nové příležitosti či přizpůsobovat se novým trendům, velmi cenné. Dochází totiž ke zvýšeným nárokům na rozhodování a řízení.

Mgr. Eva Špačková
místostarostka oblast školství, rozvoj hřišť

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem PODĚKOVÁNÍ NAŠIM UČITELŮM