Aktuality

Online oslava Dne Země

Magistrát hl. m. Prahy uspořádal ve spolupráci se společností Kristián online oslavu Dne Země, do které se mohou i v následujících dnech zapojit školy i rodiče s dětmi.

Den Země se letos slaví už po padesáté. Poprvé ho zorganizoval v roce 1970 teprve 25letý student Denis Hayes. Oslovil přitom neuvěřitelných 20 milionů Američanů, tedy 10 % tehdejšího obyvatelstva USA. Demonstrace, pochody, čištění životního prostředí a další akce rozpoutaly debatu o nutnosti regulování nešetrného zacházení s přírodou, které má negativní dopad na naši planetu.

O rok později už začala Den Země připomínat Organizace spojených národů. V roce 1990 se k USA připojil i zbytek světa a od stejného roku se Den Země slaví také v České republice. K oslavám Dne Země se každoročně připojuje i Praha 1.

„Oslavy přírody a úcta k ní jsou staré jako samo lidstvo. Den Země je pak projevem této úcty i zodpovědnosti lidí a my se obojí snažíme předávat zejména dětem a mladým lidem tak, aby se o naši planetu do budoucna starali dobře. Už se těším, až budeme moct všichni společně Den Země oslavit ´offline´,“ prohlásila místostarostka Prahy 1 Eva Špačková.

Zapojit se do online oslavy můžete ZDE.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Online oslava Dne Země