Aktuality

Oblastní workshop CJL – Nápady do čtenářské dílny a lekce pro 2. stupeň ZŠ

Termín konání: 28. března 2022, 14.00 – 17.00

Místo konání: online, MS TEAMS

číslo programu: 22-44-12-PMK-OW-CJL-07  

• Obsah – témata programu – teoretické východisko formou PPT (dílna, lekce, klub; pravidla, forma, průběh dílny; rozvoj čtenářské gramotnosti, metody aj.), 
– ukázky práce s metodami – čtení s předvídáním, I.N.S.E.R.T. alfabox, sketschnoting, myšlenková mapa, podvojný/potrojný deník, pětilístek/diamant, rybí kost, Vennuv diagram, grafické organizéry, mapa místa, 
– tipy na vhodné texty aj. – D. Williams: Babička drsňačka, Babička, V.Matocha: Prašina, M. Vopěnka: Spící město, Kdo si prdnil u dvora, P. Kubášková: Čarodějka malostranská, knihy V. Válkové: Bářin kouzelný atlas, výběr současné literatury pro mládež aj., 
– praktické ukázky a nápady na čtenářskou dílnu a lekci, 
– tipy na odbornou literaturu pro učitele, knižní tipy do hodin i volnočasovou literaturu pro žáky, 
– diskuse, příklady dobré praxe. 
Všechny nabídnuté materiály si účastníci sami vyzkouší, mohou nad nimi diskutovat, uvádět příklady dobré praxe. 


Vzdělávací cíl 
Účastníci získají inspiraci i potřebné nástroje, které jim mohou s výukou v oblasti čtenářské gramotnosti. Účastníkům budou připomenuty postupy, metody, strategie a formy práce směřující k rozvoji čtenářské gramotnosti zaměřené na čtenářské dílny a lekce. Účastníci získají portfolio materiálů vhodné k využití ve své praxi, všechny materiály získají také v online podobě tak, aby si je mohli sami upravit pro konkrétní žáky.

• Doporučeno: • pedagogům 2. stupně ZŠ, pedagogům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií • Lektor: • Mgr. Jitka Vyplašilová

• Poplatek: • 0 Kč

• Hodinová dotace: • 4 h

On-line přihlášení: ZDE

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Oblastní workshop CJL – Nápady do čtenářské dílny a lekce pro 2. stupeň ZŠ