Aktuality

Bezpečnost v dopravě pro naše nejmenší

Minulý týden se děti z našich mateřských a základních škol zúčastnily zajímavého workshopu s dopravní tématikou. Během dopoledne se tak v Autoklubu České republiky vystřídalo několik desítek žáků. Celou akci pro ně uspořádal BESIP ve spolupráci s Policií ČR.

Bezpečnost v ulicích je nesmírně důležitá a v Praze to platí dvojnásob. Hlavním tématem zábavného programu byly reflexní prvky. I v osvětlené metropoli jsou důležitým preventivním faktorem proti dopravním nehodám. Děti se tak mohly přesvědčit o tom, jaký je rozdíl ve viditelnosti mezi lidmi s reflexními prvky a naopak těmi, co je nenosí. Na dalších stanovištích čekala na naše mladé účastníky dopravy spousta zábavných činností. Opilecké brýle jim ukázaly, jak se cítí dospělí, když to přeženou s alkoholem.


Policie ČR zde představila dětem svou činnost a i to, jak se vyšetřují kriminální případy, například skrze snímání otisků prstů. Velkou atrakcí zde byl také závodní veterán slavné závodnice Elišky Junkové. Bezpečí dětí je naprostá priorita, to tvrdí i místostarostka Eva Špačková. “Je velice důležité tyto akce pořádat, protože riziko nehody v ulicích Prahy je stále vysoké. Jsem ráda, že BESIP i Policie ČR to dětem dokáže podat přirozenou a zábavnou formou a Autoklub ČR k tomu přidá příhodné a zajímavé prostředí,” prohlásila místostarostka.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bezpečnost v dopravě pro naše nejmenší