Aktuality

Bacha jedeme! Park Lannova hostil mobilní dopravní hřiště.

V úterý 22. září si mohly děti v parku Lannova zopakovat dopravní předpisy a využít instalovaného mobilního dětského dopravního hřiště k procvičení jízdy v silničním provozu. Spolek přátel Petrské čtvrti společně s Autoklubem ČR připravili zábavné, ale také naučné odpoledne pro všechny malé cyklisty a koloběžkáře.

Hřiště v tomto parku nabízí skvělé možnosti pro zábavu dětí a jsme rádi, že ho tady máme. Městská část nám toto místo poskytla, abychom mohli uspořádat příjemné odpoledne, za tohoto stále ještě krásného počasí, kde děti soutěží, pohrají si a také si zopakují, jak se chovat v silničním provozu,“ říká za organizátory odpoledne Linda Klečková.

Celou akcí děti provázeli zástupci Autoklubu České republiky, kteří poskytovali malým řidičům rady a také hlídali jejich jízdu podle dopravních předpisů. Na výchovu nejmenších řidičů se Autoklub ČR specializuje prostřednictvím projektu „Jedu poprvé“, který je určen dětem v předškolním a raném školním věku a má za cíl seznámit je s pravidly silničního provozu, naučit poznávat dopravní značky a osvojit si zásady bezpečného chování na silnici. Projekt získal podporu Mezinárodní automobilové federace (FIA), díky níž může být poskytován zdarma po celé republice. „Chceme tak přispět k tomu, aby se děti dobře orientovaly v městské dopravě a bezpečně se pohybovaly na komunikacích v okolí jejich domova či školy,“ uvedl Libor Budina, koordinátor projektu Jedu poprvé.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bacha jedeme! Park Lannova hostil mobilní dopravní hřiště.