Aktuality

Ateliér Praga Prima

Praga Prima je výtvarnou školou s tradicí již od roku 1937. Od svého založení funguje bez přestávky dodnes, a tak i nyní můžete navštívit v ateliéru na Národní ulici kvalitní výtvarné kurzy pod vedením zkušených pedagogů, z nich část působí například i na Akademii výtvarných umění v Praze. Za všechny lze jmenovat mimo jiné malíře Michala Pěchoučka, Dalibora Smutného nebo Milana Periče. Výuka v kurzech vychází z klasického akademického přístupu, a tak je zaměřena nejen na zásady lineární perspektivy pro kresbu i malbu nebo posílení schopnosti správně vystihnout proporce jakéhokoli kresleného motivu či námětu pojatého malbou, ale také na seznámení s anatomií, zdokonalení schopnosti „vidět – interpretovat – zachytit motiv“ nebo pedagogický exkurz do historie malířství, doplněný o poznatky z teorie umění a estetiky.

Kurzy ateliéru Prima Praga jsou koncipovány tak, aby se jich mohl zúčastnit každý se zájmem o malbu a kresbu, bez ohledu na věk a předchozí výtvarné zkušenosti. Není bez zajímavosti, že vůbec nejstarší studentce je 88 let, na kurzy pravidelně dojíždí z Lysé nad Labem a navíc s sebou pro své spolužáky vozí květiny a ovoce jako předměty k malování zátiší. Nejčastěji se ale workshopů účastní uchazeči o studium na uměleckých školách všech typů, a tedy musí v rámci přijímacího řízení absolvovat výtvarné talentové zkoušky. Ostatně mezi úspěchy této pražské výtvarné školy patří právě to, že je každoročně několik jejích studentů přijato ke studiu na prestižních středních a vysokých uměleckých školách, jako je například Akademie výtvarných umění v Praze, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze nebo Střední umělecká škola Václava Hollara. Do kurzů je navíc možné zapsat se i během probíhajícího semestru, začít se vzdělávat tedy můžete svým způsobem ihned. 

Veškeré aktuality a informace o jednotlivých kurzech výtvarné školy Prima Praga naleznete na webových stránkách: http://www.pragaprima.cz/

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ateliér Praga Prima