Uncategorized

Ve školní kuchyni na „Curieovce“ se slavilo

Nové přírůstky do vybavení školní kuchyně a narozeniny Renáty Břeckové, oblíbené ředitelky školních jídelen na Dražického náměstí, na Uhelném trhu a také v ZŠ nám. Curieových, oslavili společně místostarosta David Bodeček, personál školní jídelny v budově ZŠ nám. Curieových a pracovníci radničního odboru školství.

Pracovníkům kuchyně v ZŠ nám. Curieových ode dneška vydatně pomáhají nový konvektomat a salátový bar. A je to pomoc, která se opravdu hodí. „Konvektomat pracuje na principu parní trouby a je to skutečně vydatný a všestranný pomocník. Přes noc v něm můžeme pomalu péct maso nebo připravit skvělý vývar, výborně se v něm třeba smaží a dnes v něm uvaříme rýži,“ vyjmenovala ředitelka jídelny a dnešní oslavenkyně Renáta Břecková.

A hodně rýže se bezpochyby hodilo, protože zástupy strávníků se už těšily na krůtí maso na kari s rýží anebo oblíbenou hráškovou rýži s parmazánem. Kromě nich byly na jídelním lístku brokolicová polévka a přírodní treska s bramborem. 

Než se ale všechno spustilo, získaly konvektomat a salátový bar slavnostní pásku. „Všichni pořád střihají pásky při otvírání nových dálničních úseků, mostů nebo lávek, a my ji přestřihneme díky novému konvektomatu,“ okomentoval s úsměvem David Bodeček.

„Koneckonců jste si to zaplatili,“ zareagovala pohotově Renáta Břecková. Uvedené vybavení totiž uhradila radnice.

Tak ať se kuchařkám a kuchařům dobře vaří a dětem a dalším strávníkům ať chutná!

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ve školní kuchyni na „Curieovce“ se slavilo