Aktuality

Rychlé šípy se vracejí do Stínadel

Rychlé šípy se vracejí do Stínadel! Prožijte znovu jejich dobrodružství ve hře, která vás provede pražskými uličkami!

Příští rok to bude už 80 let, co bylo vydáno jedno z nejznámějších děl Jaroslava Foglara, dobrodružná kniha Záhada hlavolamu. A to je ideální příležitost připomenout si jubileum prostřednictvím hry, kterou přichystala Skautská nadace Jaroslava Foglara a jíž se může zúčastnit každý z fanoušků příběhů chlapeckého klubu Rychlé šípy.

Hra běží od 8. prosince a potrvá až do 8. března.

Odměnou za splnění herních úkolů bude dosud nepublikovaná kapitola o Janu Tleskačovi, chlapci, který ukryl plány na sestrojení létajícího kola do hlavolamu ježek v kleci.

Psal se rok 1938, když první čtenáři začali hltat příběhy Mirka Dušína, Červenáčka, Jarky Metelky, Rychlonožky a Jindry Hojera. O pár let později se tito hrdinové vydávají za dobrodružstvím do fiktivní čtvrti zvané Stínadla v románu Záhada hlavolamu. Stínadla nacházejí svou předlohu v potemnělých uličkách staré Prahy. A právě do jejich zákoutí vás zavede hra od Skautské nadace Jaroslava Foglara. Odehrává se na rozlehlém území mezi ulicemi Národní a Revoluční a na několika stanovištích budou mít účastníci možnost zažít podobné dobrodružství, o jakém dosud pouze četli. Odměnou za účast ve hře však nebude jen zážitek z hledání příběhových fragmentů, ale i nezveřejněná kapitola, která zodpoví otázku: Kdo byl Jan Tleskač?

Celým průběhem poutavé hry vás provede herní deník. V něm naleznete veškeré informace potřebné k rozluštění tajenky. A nejen to, v deníku samotném autoři hry lákají i na možnost objevit známé artefakty z románu: „Na 25 místech Starého Města pražského najdete třeba ježka v kleci nebo létající kolo nebo… no to už se nechte překvapit.“

V této složité době je hra nepochybně skvělou možností na trávení volného času. A navíc, věk ani počet hráčů nejsou stanoveny. Takto se může zapojit třeba celá rodina.

Herní deník: https://www.rychlesipy.org/docs/herni-zapisnik-2020.pdf

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Rychlé šípy se vracejí do Stínadel