Mateřská škola Pštrossova

Distanční výuka je připravována pro děti v povinném předškolním vzdělávání. Domácí školička se zasílá 1x týdně emailem. Obsahuje všech pět vzdělávacích oblastí. Níže se můžete podívat na domácí školičku. Motivována je pohádkovými postavičkami kašpárek, víla, panenka a méďa. Tyto loutky děti znají, jelikož s nimi motivují  vzdělávání ve školce. Do distančního vzdělávání se zapojily všechny děti v povinném předškolním vzdělávání. Rodiče si materiály převezmou každý týden ve školce.

V ostatních třídách jsou zasílány rodičům náměty se vzdělávací nabídkou, kterou mohou využít. Paní učitelky intenzivně komunikují s dětmi a jejich rodiči. Dostávájí mnoho zpráv i fotografií a mají přehled o tom, jak se dětem daří. Pozdravy a fotografie dětí sdílí přes aplikaci LYFLE. Paní asistentka se věnuje rodičům s OMJ a překládá informace do angličtiny.

Milé maminky, tatínkové a děti.

Všechny vás zdravíme.

V domácí školičce máme pro vás tento týden připravené různé zábavné úkoly, písničky, cvičení a hry.

Budeme si také povídat o jednom ročním období. Uhádnete, které to je? Básnička vám napoví.

Zelená se travička

a z ní kouká kytička.

Copak se to děje?

Sluníčko víc hřeje.

Věděl by snad někdo z vás,

jaký je teď roční čas?

Jste chytré hlavičky. Je to jaro.

Víla Maruška pro vás připravila hádanky o jarních kytičkách. Uhádnete je?

Na nevelkém stonečku,

spousta žlutých zvonečků.

Každý z nich má k jaru klíč.

Copak je to? (Petrklíč)

K jaru patří spousta kytiček. Pojďte, zasázíme kytičky do správných květináčů. Vystříhejte si kytičky i květináče a zasázejte (vlepte) kytičky podle barev puntíků na květináčích.

příloha Květináče a kytky

Ke kytičkám přilétají motylci. Spočítejte a nalepte tolik motýlků, kolik má kytička teček.

příloha Motýlci a kytky

Vyzkoušejte obtahování obrázků. Pozor na správné držení tužky.

Příloha Obtahování